Запоріжці працювали над ідеями розвитку молодіжного підприємництва у сфері туристичного обслуговування та креативних індустрій

З 25 листопада по 10 грудня 2021 року у Запоріжжі реалізували всеукраїнський проект «Розвиток молодіжного підприємництва у сфері туристичного обслуговування та креативних індустрій», організатором якого виступила ГО  «Всеукраїнський центр молодіжних досліджень та консультацій» за участю ВСМГО «Всеукраїнська спілка місцевого та регіонального молодіжного розвитку», ВМГО «Центр підтримки сільської молоді» та ВМГО «Соціальний вектор».

Як зазначили організатори семінарів-тренінгів на теми «Розвиток молодіжного підприємництва у сфері туристичного обслуговування: сучасний стан та тенденції розвитку» та «Розвиток молодіжного підприємництва у сфері креативних індустрій: сучасний стан та тенденції розвитку», в українській економіці, туризм та креативні індустрії є однією з перспективних галузей економіки, та належить до найдинамічнішого сектору людської діяльності, який стрімко розвивається.

«Сьогодні ми повинні розуміти, як краще організувати підприємницьку діяльність у сфері туристичного обслуговування та креативних індустрій. Формування досконалих ринкових відносин неможливе без ефективного функціонування підприємницької діяльності, що вимагає створення умов які сприяють організації підприємництва усіх категорій населення, бажаючих займатися даним видом діяльності. Окремої уваги при вирішенні означеної проблеми потребує молодь. Така ситуація виникає внаслідок того, що молодь належить до однієї з найбільш соціально незахищених категорій громадян. Крім того, суттєво відображуються на напруженості на ринку праці загальні соціально-економічні проблеми, - резюмували у підсумку сенінарів-тренінгів.

На сьогодні перешкодою для формування молодіжного підприємництва є інфантилізм визначеної частки молоді, порівняно невелика ділова активність, низька якість та спрямованість освіти, відсутність спеціальних заходів для молоді на державному й місцевому рівнях, відсутністю необхідних фінансових коштів. Вирішення проблем, пов’язаних з розвитком молодіжного підприємництва в сфері туристичного обслуговування та креативних індустрій необхідно проводити за двома напрямками: підвищення економічних умов для підприємництва та розробку заходів із сприяння самозайнятості молоді. Такого висновку дійшли запоріжці на заключному акорді проекту.