Юрій Малашко 100 днів на посаді голови Запорізької ОВА: про результати, кадрові зміни та плани з відновлення області після деокупації

22 травня у Запоріжжі пройшла прес-конференція очільника Запорізької обласної військової адміністрації Юрія Малашко. Зустріч із представниками ЗМІ приурочена до відзначення перших 100 днів на посаді голови ОВА.

Також на заході також були присутні такі посадовці: полковник поліції Артем Кисько, який очолює Головне управління Національної поліції у Запорізькій області, Сергій Спільник, керівник Запорізької обласної прокуратури, та Тарас Козлов, заступник начальника управління Служби безпеки України у Запорізькій області. Вони всі були готові відповідати на запитання журналістів, проявляючи відкритість і доступність.

На пресконференції обговорювалися плани на майбутнє після деокупації всієї Запорізької області, а також розглядалися кадрові зміни в ОВА. 

Чи можливе розширення повноважень Запорізької обласної військової адміністрації?

Щодо питання про можливе розширення повноважень Запорізької ОВА, зокрема повноважень очільника адміністрації, Юрій Малашко розказав наступне: 

“Наразі законопроєкт перебуває в комітеті оборони і вже найближчим часом ми будемо захищати цей законопроєкт, який проданий Президентом України. Я маю надію, що у Верховній раді проголосують про розширення повноважень Запорізької обласної адміністрації”.

За словами Геннадія Касая, народного депутата від Запорізької області, законопроект, внесений Президентом для розгляду Верховною Радою, може призвести до призупинення повноважень обласного депутатського корпусу. Цей законопроект базується на Законі України «Про правовий режим воєнного стану».

Важливі кадрові зміни в ОВА


Щодо кадрових змін і звільнення скандальної посадовиці Злати Некрасової, заступниці колишнього голови Запорізької ОВА, Юрій Малашко повідомив, що особисто видав вказівку щодо її звільнення.

“Для таких посадових осіб є спеціальне законодавство. Відповідно до нього, одразу після призначення голови міської чи обласної державної адміністрації, колишні заступники повинні написати заяву про звільнення. Вона цього не зробила, а тому була звільнена згідно зі спеціальним законодавством”, - зазначив Малашко.

Також Юрій Малашко додав, що найближчим часом варто очікувати нових кадрових змін у керівництві області.

Щодо налагодження розподілу гуманітарної допомоги

Разом з тим, на пресконференції журналістам повідомили про два кримінальні провадження стосовно скандального розкрадання гуманітарної допомоги в Запорізькій області – за ними в даний момент поліція проводить досудове розслідування. 

Юрій Малашко повідомив, що наразі створено єдину інформаційну систему розподілу гуманітарної допомоги в Запорізькій області. За словами голови ОВА, таким чином відтепер жоден посадовець вже ніяк не зможе вплинути на розподіл допомоги, втручатися в процес та мати доступ до гумдопомоги. 

Про майбутню відбудову Запорізької області

У відповідь на питання щодо майбутніх зусиль щодо відновлення та реконструкції Запорізької області та обласного центру, глава області зазначив, 4 багатоквартирні будинки будуть відновлювати коштом міського бюджету, а ще 7 будинків – коштами державного бюджету.

«У нас є країни-партнери, з якими вже є домовленості, але ми розуміємо, що найголовніше наше завдання — це деокупація. Після деокупації та після обрання державної влади на місцях, ми зможемо зрозуміти, який об'єм допомоги від наших партнерів нам буде потрібен”, – наголосив голова ОВА Малашко. 

Щодо відновлення приватного сектору, то за словами Юрія Малашка, на даний момент, на жаль, відсутні необхідні кошти для відновлення таких будинків. 

Однак вже проводиться активна робота з реєстрації приватних домогосподарств у спеціальному реєстрі. Після завершення цього процесу, спеціально створена комісія визначить суму коштів, необхідних для відновлення або компенсацій.

Крім того, Малашко наголосив на тому, що є населені пункти в Запорізькій області, які були повністю зруйновані під час окупації. Шлях до відновлення цих населених пунктів буде залежати від зацікавленості бізнесу у поверненні та веденні діяльності на цих територіях.

Підбиваючи підсумки своїх 100 днів на посаді голови Запорізької обласної військової адміністрації, Юрій Малашко зазначив, що:

“Все ж таки, бути керівником Запорізької обласної військової адміністрації це трошки інше ніж бути керівником чи служити у Службі безпеки України та мати певний досвід з цієї справи. Але я думаю що ми всі разом, разом із моїми радниками будемо робити все, щоб наша Запорізька область була найкращою областю. Так воно і має бути”.