Нова фаза війни: контрнаступ та інформаційний шум

У потоці новин, аналітики та «вкидів» легко можна загубитися. Тому виділяємо справді важливе.

Багато хто все ще активно продовжує обговорювати і на різні лади тлумачити «витік із Пентагону». Ми свідомо нічого про цю ситуацію не публікували на тг-каналі і, схоже, не дарма. Навіть після арешту 21-річного співробітника бази ВПС США питань все ще більше, ніж відповіді. США підтвердили, що йдеться про «витік», але яка частина інформації правдива і чи не було її змінено відповіді немає. А з урахуванням того, що там здебільшого дані, які й так є у відкритому доступі, то й обговорювати насправді нічого.

Те саме стосується і заяви Пригожина про те, що настав час оголосити про «досягнення цілей СВО». Навіщось ряд ЗМІ окремі цитати розтягли на заголовки. Хоча ця сумбурна розповідь ні що інше, як лист, адресований виключно бункерному дідові. В якому Пригожин здебільшого напирає на єдиний для себе сценарій — кадрові війська стають в оборону, а йому дозволяють стати головним опричником і розкуркулювати "еліту росії". До будь-яких оцінок наступального потенціалу рф цей текст не має жодного відношення.

Наступ рф

Ті п'ять напрямів, де рф веде свій наступ із січня, оцінюють як загалом вірні. І що в морі розуміли, що Україна готує свої операції і тому намагалися до їх початку зайняти для себе максимально вигідні рубежі. Але це вдалося зробити далеко не скрізь і не в тому обсязі, який планувався. Перехід до оборони був запланований, але є сумніви, що вона буде успішною. Поки маховик наступу розкручений фронт у рф відносно стабільний, а якщо він почне сповільнюватися, то чи не зупиниться він зовсім?

Рамштайни

Деякі військові експерти критикували делегацію України за те, що вона просить танки і літаки, коли необхідні міномети для протидії «м'ясним штурмам». Нюанс у тому, що міномети вже були у схваленій номенклатурі, тому порушувалися питання про передачу техніки, яка раніше не передавалася. Політичні дискусії та консультації тривають котрий місяць, а перероблені рф бомби ФАБ-500 на кориговані вже стали проблемою. Але що було б, якби ці дискусії розпочали лише зараз?

Тож наша делегація робила все правильно. Для протидії бомбам, що коригуються, потрібно збивати носії, а для цього потрібні далекобійні системи ППО і сучасна авіація. А щодо того, як рф так швидко перейшла до перероблення бомб теж є питання.

Обхід санкцій

Про Китай ми говорили вже неодноразово. Тому й не дивно, що у трофейних танках тепер знаходять китайську електроніку, а не французьку. Тобто економічною допомогою Китай не обмежився, а надає технологічну. Плюс допомагає обходити санкції, хоч не він один. У Росії є помічники у вигляді Таджикистану, Киргизстану, але максимальний обсяг йде через Казахстан. І всі заяви про розворот у бік Китаю не більше ніж ширма. Казахстан був і залишається авторитарним і ним править Назарбаєв

. А Токаєв слухняний інструмент, який дозволив зменшити запал протестів. Хоча й не до кінця, тому Казахстан і звертався по військову допомогу через ОДКБ до Росії, хоча жодних причин для введення військ не було. У рамках ОДКБ до рф зверталися багато хто і всі отримали відмову, крім Казахстану. Обмежене проникнення китайських компаній там є, але здебільшого все зав'язано на рф.

Нових пакетів санкцій проти рф поки не вводять, а дивляться як обходять попередні і Казахстан тут буде на першому місці.