Напередодні 24 лютого

Розмови про широкомасштабний наступ росії не вщухають, хоча в ньому більше «інформаційних вкидів», ніж реальності.

Відоме видання Foreign Policy видало статтю з посиланням на якогось неназваного чиновника з міністерства оборони України з якимись неймовірними резервами, які нібито підготувала Росії. І здебільшого всі посилаються саме на ці цифри.

Техніка

На даний момент росія не може навіть компенсувати втрати по техніці в зоні бойових дій, а видання стверджує про накопичення резервів. Якби ці резерви були, про насамперед вони поповнили б брак техніки поточних формувань, а потім уже десь накопичувалися. Але нічого такого немає і близько. І міркування про те, що вони накопичувалися десь там за Уралом, не більше ніж чергове ІПСО. Наче за Уралом супутники нічого не бачать.

Особистий склад

Реальну кількість військ Росії неодноразово називав і наш Генштаб та інші структури. Це 350 тис. Але стільки їх було початку січня. Цей місяць вийшов рекордним за втратами для Росії — понад 21 тисячу. А втрати за лютий прогнозують лише на рівні 24 тис. З урахуванням кількості поранених це втрати від 50 до 80 тис. на місяць. І ось вже за 2 місяці угруповання військ Росії зменшується на третину.

Таку кількість втрат пов'язують якраз із нестачею техніки. Звідси й «м'ясні хвилі». У попередні місяці Генштаб звітував про куди більші втрати у Росії бойових броньованих машин. Нині ці втрати менші, а відповідно виростають втрати особового складу. Отже накопичити якісь додаткові резерви Росії не може - їй потрібно компенсувати втрати в поточній зоні бойових дій.

Авіація

росія дійсно розмістила кілька сотень літаків та гелікоптерів на кордоні з Україною. Але заяви про те, що ось зараз Росія почне активно використовувати авіацію виглядають сумнівно. А чому не використала раніше? Коли в України ППО було менше, а в Росії було на 298 літаків і 287 гелікоптерів більше?

Ракети середньої та великої дальності у Росії в дефіциті. Для використання ракет малої дальності 15-20 км слід заходити до зони дії нашого ППО. У Росії багато бомб вільного падіння, але це знову ж таки впирається в ППО.

Росія може використовувати авіацію для підтримки своїх атак на Сході України. Хоча вона це робить і зараз. Тобто нічого важливо нового Росії зробити не може.

Реальні виклики

Виробництво та логістика. Американський генерал Бен Ходжес не дарма постійно повторює, що «війна – це випробування волі та логістики». Росія працює над збільшенням виробництва снарядів для артилерії, щоб вирішити дефіцит. А також централізовано купує БПЛА у Китаю.

9-й Рамштайн показав, що наші союзники добре розуміють наші реальні потреби. Літаки це добре у перспективі, а зараз дають більше артилерії. Військові оглядачі та аналітики стверджують, що розв'язана росією війна проти України не схожа не на один конфлікт. Оскільки тут є й елементи 1-ої світової війни та використання сучасних технічних засобів. Багато з союзників, що передається, потрібно «на вчора», але і це теж розуміють і прискорюються як можуть. І незважаючи на це, США вже відкрито заявляють про те, що впевнені в повній перемозі України. Джозеф Байден планує звернутися 21 лютого до путіна та росіян і це інтригує.