Росія вигадала захоплення нових територій у Запорізькій області – аналітики ISW

Нахабно окупанти брехали про свої військові успіхи в напрямку Запоріжжжя. Західні аналітики підтверджують офіційні дані загального персоналу збройних сил.

Російські пропагандисти, військові комісари та окупаційні органи захопленої частини регіону Запоріжжжя винайшли повну обережну і припадки "значної території" регіону російською армією. Цей висновок дійшов аналітики Американського інституту вивчення війни (ISW).

Американські фахівці проаналізували заяву від 20 січня члена окупаційної адміністрації Володимира Рогова про нібито великі успіхи російських військ у Запорізькій області та захоплення "значних територій". Аналітики зазначають, що навіть Міноборони РФ на той момент не повідомляло про захоплення нових територій під Запоріжжям: йшлося лише про незначне просування окупаційних військ та захоплення "кілька позицій".

Рогов заявляв про перехід під контроль росіян цілих семи населених пунктів. У Генштабі ЗСУ повідомили, що "захоплені" Роговим Степове, Новоандріївка, Новоданилівка, Мала Токмачка, Білогір'я, Щербаки та Малі Щербаки продовжують залишатися у "сірій зоні" і не контролюються жодною зі сторін. В ISW підтверджують дані української сторони.

- ISW не виявила жодних доказів, які б підтверджували заяву Рогова. "Рогов, ймовірно, проводить власну інформаційну операцію зі штучного перебільшення військових успіхів Росії в Запорізькій області", - констатують аналітики.

Станом на 22 січня Інститут дослідження війни не підтверджує заяви окупантів про просування у напрямку Гуляйполя та Орєхова. У районі Орєхова спостерігається спокійна ситуація. Російські загарбники продовжують обстрілювати район Малих Щербаків, Щербаків, Новоандріївки, Новоданилівки, Малої Токмачки та Білогір'я, які за їхніми заявами вже перебувають під контролем армії РФ.