У Запоріжжі СБУ зупинила діяльність транснаціонального наркоугруповання, – ФОТО

У Запоріжжі Служба безпеки України зупинила діяльність транснаціонального наркоугрупування, яке спеціалізувалося на виготовленні, контрабанді та збуті метадону.

Про це повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація.

За даними слідства, організатором угруповання був мешканець Запоріжжя ромської національності. До незаконної діяльності він залучив двох місцевих мешканців, у тому числі свою колишню домогосподарку.

Оперативники спецслужби встановили, що зловмисники облаштували нарколабораторію в одному із приватних приміщень.

Для безперервного функціонування нарколабораторії члени угруповання налагодили канал постачання прекурсорів виготовлення методону. Готову продукцію зловмисники складали оптовими партіями, а також пропонували клієнтам через анонімні месенджери та спеціалізовані інтернет-платформи. Більша частина наркотику вони переправляли кур'єром за кордон для подальшого збуту.

За оперативною інформацією, нарколабораторія діяла щонайменше протягом півроку. Щомісяця зловмисники виробляли понад 5 кілограмів метадону, загальна вартість за цінами «чорного ринку» становить понад 15 мільйонів гривень.

У рамках розпочатого кримінального провадження співробітники управління СБУ у Запорізькій області заблокували канали контрабандного переміщення наркотиків та прекурсорів, а також задокументували факти збуту наркотиків учасниками угруповання.

На завершальному етапі спецоперації у Львівській області правоохоронці затримали наркокур'єра, у якої вилучили майже 2 кілограми «метадону» та сильнодіючого лікарського засобу «дифенгідрамін». За цінами «чорного» ринку вартість вилученого сягає 6,5 мільйонів гривень.

Під час обшуків на адреси проживання активних учасників угруповання правоохоронці вилучили обладнання для виготовлення наркотиків, хімічні реактиви, засоби зв'язку між учасниками групи тощо.

Двом зловмисникам повідомили про підозру та обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Організатора угруповання оголошено у міжнародний розшук.

111