Вимагали до 200 тис. грн: на Запоріжжі шахраї пропонували «звільнити з полону» бійців ЗСУ

На Запоріжжі були викриті зловмисники, які телефонували рідним і близьким воїнів ЗСУ та пропонували  свою «допомогу» у нібито визволенні полонених українських захисників.

Про це повідомляє прес-служба Запорізької ОДА.

За «визволення» з полону шахраї вимагали у рідних військових гроші. Розцінки різнились і в більшості випадків залежали від емоційного стану родичів. Жодну із цих міфічних обіцянок зловмисники не виконували, а після отримання грошей зникали зі зв’язку.

Для правдоподібності зловмисники моніторили інтернет та збирали дані про безвісті зниклих або загиблих українських військових та  членів їхніх сімей.

Організатором схеми виявився чоловік, який наразі перебуває у тимчасово окупованому Маріуполі. Він нещодавно вийшов з тюрми. У Запоріжжі в нього була спільниця – «вимушена» переселенка з Донеччини. Її затримали спецпризначенці СБУ. Жінка відповідала за фінансову складову та забезпечувала мобільний дзвінок, постійно змінюючи номери та операторів зв’язку.

У ході обшуку у підозрюваної вилучено комп’ютерну техніку, велику кількість мобільних телефонів та сім-карток, банківські картки, чверть мільйона гривень готівкою.

У межах кримінального провадження встановлюються усі потерпілі особи та вживаються заходи щодо притягнення до відповідальності інших учасників злочинної схеми.

Якщо Ви або Ваші знайомі потрапили у ситуацію, коли невідомі люди вимагають гроші за «визволення» родича з полону, негайно звертайтесь до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених: 067-650-83-32; 098-087-36-01 або на електронну адресу united.centre@gmail.com.