У Бердянську молодь училася дбати про навколишнє середовище і правильно сортувати відходи

З 9 по 15 грудня 2021 року у місті Бердянську було проведено ряд заходів у рамках всеукраїнського проекту «Молодіжна еко ініціатива», організатором якого є ВМГО «Лімон – Лідерство, Молодь, Новації» за участю ВСМГО «Всеукраїнська спілка місцевого та регіонального молодіжного розвитку» (місто Дніпро).

Учасники центрального заходу на тему «Екологічні аспекти захисту довкілля: участь молоді» дізналися сумну українську статистику. Зокрема, про те, що в нашій країні діє близько 800 офіційних звалищ, загальна кількість сміття на яких перевищила 35 млрд. т. Щорічно ця цифра зростає ще на сімсот-вісімсот тисяч тонн. Загальна площа всіх полігонів з відходами вже займає 5% площі України. Речовини, які виділяються в результаті хімічних реакцій на полігонах твердих побутових відходів, здатні перетворити територію України на одну суцільну зону екологічного лиха. Адже небезпечні хімічні речовини і бактерії просочуються в ґрунт, потрапляють в повітря та ґрунтові води, отруюючи життя на відстані десятків кілометрів від звалища.

Щорічно середньостатистичний українець викидає на смітник близько 250 кілограмів побутових відходів з них мінімум 50 можна відправляти не на звалище, а на пункти прийому вторинної сировини, що дозволило б скоротити кількість твердих побутових відходів на 10 мільйонів кубометрів, але цього необхідно провести роз’яснювальну роботу та навчити дітей та молодь цим практичним навичкам без яких не уявлять життя жоден громадянин ЄС. З прийняттям та вступом у дію з  01 січня 2018 року Закону України «Про відходи» ситуація так і не змінилася.

У заходах взяли участь молоді люди з міст, ОТГ та сел, які по завершенню проекту підвищили рівень обізнаності про навколишнє середовище отримали розуміння про можливості реалізації особистих проектів у сфері екології, а саме з переробки та сортування сміття. Є надія, що молодь  стане більш соціально відповідальною та сформує розуміння принципу дбайливого ставлення до навколишнього середовища.