Рівень води продовжує падати: окупанти спровокували екологічну катастрофу у Запорізькій області (фото)

Від злочинних дій російських загарбників страждають не тільки люди і тварини – шкода, завдана природі, може бути незворотною.

На сьогоднішній день спостерігається значне зниження рівня води у Каховському водосховищі. Наразі він становить 14,6 м, коли позначка нормального підпірного рівня має бути 16,0 м. Про це повідомили представники Департаменту захисту навколишнього середовища ОВА та запрошені до обговорення фахівці на позачерговому засіданні регіональної Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області.

Причиною значного зниження рівня води у Каховському водосховищі стало ушкодження окупантами запірних шандорів Каховської ГЕС. Це призводить до занадто швидкого руху води з водосховища та обмелення, усихання його мілководних проток і заток. Усі ці негативні чинники вже призвели до загибелі значної кількості водних біоресурсів та можуть зірвати нерест навесні 2023 року.

Запорізька обласна військова адміністрація вже звернулася до Державного агентства водних ресурсів України з проханням розглянути питання значного зниження води на Каховському водосховищі та визначити можливі заходи щодо мінімізації збитків навколишньому природному середовищу та економіці.

– Через бойові дії та терористичну діяльність окупаційних військ неможливо планувати та проводити будь-які ремонтно-відновлювальні роботи на Каховській ГЕС. Але треба все фіксувати та рахувати збитки. За попередніми даними, їхня сума вже становить майже 105 мільйонів гривень. Виявлені факти мають усі ознаки злочину проти довкілля. Країна-агресор має відповісти за них у повному обсязі, – наголосив керівник ЗОВА Олександр Старух.

Крім того, масова загибель водних біоресурсів може спричинити небажані спалахи інфекцій у населених пунктах на узбережжі Дніпра. У гіршому випадку загибла риба може опинитися на стихійних ринках і загрожувати життю та здоров'ю громадян.

За підсумком засідання глава регіону дав доручення терміново створити профільну робочу групу, яка має проаналізувати всі аспекти цієї складної ситуації та вжити заходів у межах своєї компетенції для запобігання її можливим негативним наслідкам.

Уровень воды продолжает падать: оккупанты спровоцировали экологическую катастрофу в Запорожской области  1Уровень воды продолжает падать: оккупанты спровоцировали экологическую катастрофу в Запорожской области 2

Если вы заметили ошибку, выделите