У Запоріжжі з жовтня збільшать компенсації тим, хто дав притулок у своєму будинку переселенців

В Україні, зокрема, в Запоріжжі, з 1 жовтня збільшать виплати тим, хто надав тимчасове житло переселенцям.

При цьому в Мінреінтеграції розповіли, чи враховуватиметься дохід від компенсації за притулок ВПО під час оформлення житлової субсидії.

З жовтня в Україні збільшать розмір виплати тим, хто дав притулок у своєму будинку переселенців. Так, 6 вересня уряд уклав оновлений Меморандум із Товариством Червоного Хреста України. Ця домовленість відбулася за сприяння Мінреінтеграції. Вона дозволить збільшити фінансування на компенсації людям, які надали тимчасове житло внутрішнім переселенцям у рамках програми "Притулок".

Нагадаємо, зазначена програма передбачає надання державної компенсації за житлово-комунальні послуги тим, хто безкоштовно дав притулок внутрішньо переміщеним особам з ТОТ або зон бойових дій. Так, повідомляється, що з 1 жовтня власники житла, які розмістили у себе ВПО, замість 450 гривень отримуватимуть 900 гривень за кожну таку особу на місяць. Також багато учасників програми "Притулок" цікавилися, чи враховуватимуться компенсації за притулок ВПО при оформленні житлової субсидії, адже її розмір залежить від сукупного доходу сім'ї.

Українців також бентежило питання, чи може збільшення виплати з 1 жовтня зменшити розмір субсидії?

Так, у Мінреінтеграції заявили, що при нарахуванні субсидій компенсація за притулок внутрішніх переселенців не обчислюватиметься як отриманий дохід. Пакет цих змін найближчим часом буде внесено на розгляд уряду.