Результатом місії МАГАТЕ має стати деокупація ЗАЕС, – Петро Котін

Президент Енергоатому Петро Котін в інтерв'ю Reuters заявив, що створення постійного представництва МАГАТЕ на Запорізькій АЕС було «хорошим» кроком, але «корінь проблеми» залишається, оскільки російські війська продовжують контролювати станцію.

«Нам справді потрібні результати цієї місії. Висновки експертів мають допомогти вирішити ситуацію навколо станції та призвести до деокупації. Якщо ні, то ми маємо мати якісь життєздатні результати», - сказав Петро Котін.

Ситуацію на АЕС він назвав «дуже небезпечною» та безпрецедентною через пошкодження ліній електропередачі, що з'єднують об'єкт із українською енергосистемою. Також сказав, що Київ очікує почути більше, ніж занепокоєння МАГАТЕ.

«Це делікатна ситуація. Усі експерти та сам голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі розуміють, що треба зробити: це декупація станції. Однак через обмеження мандату вони не можуть прямо це запропонувати», – наголосив президент Енергоатому.

Петро Котін підкреслив, що Україні буде важко пережити цю зиму без електроенергії від ЗАЕС, яка до війни забезпечувала понад п'яту частину потреб країни.

«Якщо ми не маємо електроенергії від Запорізької АЕС, це буде небезпечна зима. Нам потрібна станція», — підсумував голова Енергоатому.