У Запоріжжі вандали знищили меморіальну дошку загиблим під час Голодомору дітям

У Запоріжжі невідомі вандали розбили меморіальну дошку, встановлену на честь загиблих від Голодомору дітей. Подія сталася вночі з 26-го на 27-ме листопада. Злочинці розбили дошку та облили її чорною фарбою.

За короткий час -  від травня 1932 року по грудень 1933 року – в цьому будинку, який тоді мав назву "Будинок немовлят" померло 788 дітей віком від двох тижнів до трьох років. Серед діагнозів: виснаження, шлункове захворювання, інтоксикація, вроджена кволість, запалення легенів, катар кишечника. Пік смертності, відповідно до історичних довідок, припадає на весну – літо 1933 року: в березні померло 71 немовля, у квітні – 66, травні – 108, червні – 116, липні – 119, у серпні – 60 дітей.

Це діти із сіл та селищ, батьки яких загинули від Голодомору. Їх привозили до області, але тут їх чекала така ж доля. Трагічність ситуації полягає в тому, що  досі не відомо місце поховання немовлят. Одна з версій - у подвір`ї будинку, але пошукові роботи не проводилися.

Запорізькі активісти намагалися довести правду та встановити дошку з 2009 року, але місцева влад це забороняла. Тільки після Революції Гідності були опубліковані історичні матеріали і меморіальну дошку встановили.

Особливо проти встановлення дошки виступало керівництво православної церкви Московського патріархіту, але після встановлення меморіалу та освяченні українськими церквами російські священники почали щороку проводити молебень за загиблих дітей.

Комментарии

Сначала деды убивают миллионы людей абсолютно ни за что... Потом их отпрыски такие же ублюдочные уничтожают даже память о погибших детях. Уродливый и кровавый образ "рускага мира" в действительности. В их делах нет ничего человеческого - это тот самый путино-сталинский образ кровожадного врага всего человечества, который готов и хочет убивать, насаждать по всей земле свое бескультурье, хамство, нищету и ублюдочность

Добавить комментарий

Ограниченный HTML

  • Допустимые HTML-теги: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.