«До мети – разом!» об’єднав молодих людей з особливими потребами

Одна із основних умов перебування України у Європейському союзі – це створення сприятливих умов життя для людей з особливими потребами. За статистичними даними в Україні проживає 168128 інвалідів дитинства, більше 200 тисяч – молоді з функціональними обмеженнями від 14 до 35 років з різними формами захворювань та груп інвалідності. 42 % цих людей відвідують дитячі установи, центри реабілітації, середні, вищі та спеціалізовані навчальні заклади. 8 % знаходяться в інтернатних закладах соціального профілю. 56% проживають в сім’ях, в сільський місцевості більшість з них повністю ізольовані від соціуму, позбавлені можливості соціально адаптуватися до навколишнього життя в суспільстві.

Тож робота з молоддю, які мають функціональні обмеженнями, є одним із пріоритетним завданням та напрямом розвитку молодіжної політики України. Соціально-економічна ситуація, що склалася на сучасному етапі розвитку України, кризові явища у сфері економіки і фінансів зумовлюють посилення соціального захисту дітей та молоді і спонукають до проведення роботи з соціальної реабілітації, адаптації та інтеграції у суспільство дітей та молоді з функціональними обмеженнями.

Міжнародна та вітчизняна практика свідчить, що на зміну ізольованому, інтернатному вихованню дітей з функціональними обмеженнями повинно прийти інноваційне інтегроване навчання та виховання.

Впродовж червня – вересня цього року ВМГО «Соціальний вектор» за підтримки Міністерства молоді і спорту реалізувала програму «Інтеграція молоді з функціональними обмеженнями у суспільство «До мети – разом!», завдання якої – допомогти молоді з інвалідністю подолати ізольованість у суспільстві, пройти адаптацію та інвалідністю, забезпечити розвиток та розкриття їх творчих здібностей.

В рамках програми відбулися акції у Запоріжжя та інших містах України, зокрема Вінниці та Миколаєві, під час яких працювали різноманітті адаптаційні платформи, які надавали можливість молоді набути необхідних умінь та навичок В акціях брали участь та відпочивали молоді люди з інвалідністю віком від 14 до 35 років та їхні родини.

Також відбулися інтегровані семінари щодо реалізації права молоді з функціональними обмеженнями, як підсумковий захід програми для аналізу та систематизації отриманих результатів, досвіду та їх презентація установам, закладам, організаціям, що працюють з інтеграції молоді з функціональними обмеженням.

Під час роботи заходів були обговорені питання основні проблеми та питання щодо доступу молоді з інвалідністю до активного відпочинку (зокрема, в сфері позашкільної освіти, рекреації та культури) та шляхи їх вирішення.

Таким чином, успішне проведення програми та її потреба у суспільстві зумовлюють продовження програми «Інтеграція молоді з функціональними обмеженнями у суспільство «До мети – разом!» у майбутньому.

Наступного року громадська організація запланувала провести низку заходів, які мають вирішить проблему доступу молоді з інвалідністю до скарбів української культури. Не секрет, що більшість закладів культури, чи то музей, чи театр і навіть бібліотека знаходяться в архітектурних пам’ятках, які оберігаються законами. Зміна фасаду будівлі карається законом, а відсутність пандусів не дає можливість молоді з особливими потребами побачити музей, виставу, концерт, відвідати бібліотеку. Тож, наступний етап програми – «Ми повинні мати вільний доступ до закладів культури!». Молодь з функціональними обмеженнями має право на повноцінне дозвілля.

Похожие новости